Press room

Informacje prasowe

22 listopada 2017, 09:26

Amica wsparła ambasadę RP na Białorusi

Grupa Amica, właściciel dynamicznie rozwijającej się na rynkach wschodnioeuropejskich marki Hansa, wsparła organizację przyjęcia dyplomatycznego w Mińsku z okazji naszego Narodowego Święta Niepodległości. Gospodarzem uroczystości, która odbyła się 15 listopada w Pałacu Republiki, był ambasador Konrad Pawlik, a jednym z podejmowanych gości  – białoruski wiceminister spraw zagranicznych Andriej Dapkiunas.

Na każdym zdobywanym rynku Amica konsekwentnie buduje swoją pozycję. Ma to odzwierciedlenie nie tylko w wizerunku produktowym i sprzedaży, lecz także w prowadzeniu biznesu odpowiedzialnego społecznie. Celem wspartej przez Amica uroczystości  w mińskiej ambasadzie było podziękowanie osobom i instytucjom zaangażowanym w opiekę i renowację polskich miejsc pamięci narodowej, a także w pielęgnowanie polskiej kultury na Białorusi.

Podczas przyjęcia z okazji Narodowego Święta Niepodległości ambasador RP w Mińsku odwołał się także do kwestii związanych ze współpracą gospodarczą między Polską i Białorusią. Nasz kraj jest bowiem trzecim partnerem handlowym i czwartym inwestorem na Białorusi, do czego przyczyniają się dynamicznie działające tam firmy, w tym Amica.

- Amica jest aktywna na większości europejskich rynków. Rozwijamy się także na wschodzie Europy, gdzie ceniona jest nasza marka Hansa. Jednym z państw w których budujemy swoją pozycję i rozwijamy sprzedaż jest właśnie Białoruś. Nasze produkty są w ofercie największych białoruskich sieci i dystrybutorów AGD. W ubiegłym roku sprzedaż produktów Hansa wyniosła tam 650 tys. euro, a w roku obecnym jest to już kwota ok. 2 mln euro – mówi Dariusz Kaszkowiak, dyrektor ds. sprzedaży eksportowej Amica.

###

Amica S.A. to największy polski producent sprzętu gospodarstwa domowego. W ofercie posiada pełną gamę inteligentnych urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się najnowszą technologią i nowoczesnym designem. Poprzez marki Amica, Gram, Hansa i CDA Grupa Amica generuje ponad 70 procent przychodów na ponad 50 rynkach zagranicznych. Firma jest laureatem prestiżowych nagród, m.in. Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej i Godła Teraz Polska. We Wronkach Amica S.A. produkuje kuchnie gazowe i elektryczne, a także płyty grzejne. Zatrudnia tu ponad 2,5 tys. ludzi, zapewniając niemal całej załodze umowy o pracę oraz szereg benefitów – m.in. przedszkole i żłobek, dostęp do własnego ośrodka wypoczynkowego, a także kartę Multisport.

Poleć komunikat prasowy