Press room

Informacje prasowe

06 grudnia 2017, 10:27

Terapia zajęciowa ze sprzętem Amica

Przekazany przez Grupę Amica sprzęt pomoże stworzyć miejsce, w którym będzie prowadzona terapia zajęciowa. Beneficjentem jest Wojskowy Instytut Medyczny, a dokładniej Klinika Psychiatrii, Stresu Bojowego i Psychotraumatologii. Dzięki wsparciu od firmy pacjenci – czyli weterani misji wojennych poza granicami kraju i ich rodziny – będą mogli brać udział w zajęciach kulinarnych i nabrać umiejętności, które przygotują ich do samodzielnego funkcjonowania w życiu codziennym.

Kuchnia, chłodziarko-zamrażarka, zmywarka wolnostojąca, piekarnik, okap uniwersalny i dwa czajniki – to sprzęt, z którego już niedługo będą mogli korzystać pacjenci Kliniki, a tym samym, poprzez praktyczny trening umiejętności, walczyć z pourazowym stresem. Dzięki terapii zajęciowej pacjenci będą mogli przygotować się do funkcjonowania w codziennym życiu.

- Jesteśmy dumni, że możemy wspomóc Wojskowy Instytut Medyczny. Klinika Psychiatrii, Stresu Bojowego i Psychotraumatologii działa od 12 lat i jest wiodącym w kraju ośrodkiem zajmującym się leczeniem zaburzeń związanych ze stresem wojennym. Cieszymy się, że nasz sprzęt posłuży tak szczytnemu celowi jak terapia zajęciowa pacjentów tej kliniki  – mówi Henryk Szlachetka, dyrektor ds. ochrony Amica S.A.

Przekazanie produktów Amica odbyło się 4 grudnia w Warszawie

###

Amica S.A. to największy polski producent sprzętu gospodarstwa domowego. W ofercie posiada pełną gamę inteligentnych urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się najnowszą technologią i nowoczesnym designem. Poprzez marki Amica, Gram, Hansa i CDA Grupa Amica generuje ponad 70 procent przychodów na ponad 50 rynkach zagranicznych. Firma jest laureatem prestiżowych nagród, m.in. Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej i Godła Teraz Polska. We Wronkach Amica S.A. produkuje kuchnie gazowe i elektryczne, a także płyty grzejne. Zatrudnia tu ponad 2,5 tys. ludzi, zapewniając niemal całej załodze umowy o pracę oraz szereg benefitów – m.in. przedszkole i żłobek, dostęp do własnego ośrodka wypoczynkowego, a także kartę Multisport.

Poleć komunikat prasowy