Biuro prasowe Amica

Marka przyjazna środowisku

Ekologia i Środowisko to nowa kategoria, która pojawiła się w badaniach The Most Trusted Brand w tym roku. Zadaniem ankietowanych był wybór marek, które ich zdaniem przywiązują największą wagę do spraw związanych z ekologią. Z przyjemnością możemy odnotować, że wysiłki firmy w tym względzie zostały dostrzeżone, bowiem Amica została nagrodzona godłem Marki najbardziej przyjaznej środowisku w kategorii AGD.  

 Wyróżnienie Amiki w badaniu European Trusted Brand w kategorii Zaufanie i Środowisko jest zwieńczeniem długiego procesu promowania na rynku proekologicznych rozwiązań w zakresie urządzeń gospodarstwa domowego. Godło Marki najbardziej przyjaznej środowisku jest nagrodą dla wszystkich projektantów i konstruktorów, dzięki którym urządzenia Amiki są coraz oszczędniejsze w eksploatacji i spełniają wszystkie restrykcyjne normy w zakresie troski o środowisko naturalne.  

Wszystkie piekarniki, kuchnie do zabudowy i kuchnie wolno stojące Amiki z piekarnikiem elektrycznym posiadają najwyższą klasę efektywności energetycznej A, która gwarantuje najniższe rachunki za energię elektryczną. Ceramiczne płyty grzejne produkowane są w technologii, w której nie używa się arszeniku i metali ciężkich, dzięki czemu są one całkowicie biodegradowalne. Również pralki i zmywarki Amiki posiadają potwierdzoną przez niezależne jednostki certyfikujące najwyższą klasę efektywności energetycznej A. Podkreślić także warto, że wprowadzone w bieżącym roku na rynek nowe lodówki Amiki Generacja 2009 dostępne są w klasie energetycznej A+, a wybrane modele nawet w klasie A++, która jest najwyższą klasą efektywności energetycznej w tej kategorii urządzeń. Tylko ten krótki przegląd urządzeń oferowanych przez Amikę pod kątem efektywności energetycznej pokazuje, jak dużą wagę przywiązuje firma do kwestii ekologicznych. A przecież to nie wszystko. W każdej kategorii urządzeń dostępnych jest także szereg rozwiązań funkcjonalnych, w których także przejawia się troska producenta o środowisko naturalne.

Amica pamięta na co dzień iż o konkurencyjności produktów w branży AGD decyduje dziś nie tylko postęp technologiczny i wysoka, powtarzalna jakość, ale także niezmiernie istotna ekologia. Amica Wronki S.A. jest jedną z tych firm, których wszystkie produkty posiadają certyfikaty bezpieczeństwa użytkowania, kompatybilności elektromagnetycznej oraz weryfikacji zużycia energii. Jako jedna z pierwszych polskich firm (już w 1994 roku) Amica wdrożyła Certyfikowany System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001. Certyfikację przeprowadziły renomowane instytucje DQS i PCBC. W kolejnych latach firma zdobyła certyfikat środowiskowy ISO 14001 oraz certyfikat zarządzania BHP według wymagań normy PN-N-18001 i OHSAS 18001, które wraz z innymi pozwalają na znakowanie wyrobów znakiem CE. Wyroby Amiki uzyskują też certyfikaty i atesty wymagane w innych krajach, m.in. brytyjskie, koreańskie, rosyjskie, szwedzkiei inne. Amica jest członkiem Europejskiej Fundacji Zarządzania przez Jakość i posiada Zintegrowany System Zarządzania zgodny z normą ISO 9001-2000. W 2006 roku firma wdrożyła unijną dyrektywę RoHS dotyczącą ograniczenia stosowania substancji niebezpiecznych w sprzęcie elektrycznym oraz dyrektywę WEEE, określającą zasady zagospodarowania sprzętu elektrycznego i elektronicznego wycofanego z eksploatacji.

 

 

Poleć komunikat prasowy

Ochrona danych osobowych

W ramach kontaktu z Infolinią przedstawimy Tobie informację dotyczącą przetwarzania Twoich danych osobowych. Jeżeli chcesz skrócić czas oczekiwania na rozmowę z naszym konsultantem, prosimy o zapoznanie się z odpowiednią ze względu na cel Twojej rozmowy informacją – zamieszczoną pod poniższymi linkami:
  • w przypadku zamiaru zgłoszenia naprawy w ramach udzielonej przez Amica gwarancji podstawowej lub wykupionej Gwarancji Plus, prosimy o zapoznanie się z informacją pod tym linkiem
  • w przypadku woli zlecenia naprawy pogwarancyjnej albo pozyskania informacji o ofercie handlowej Centrum Serwisowego, w tym dotyczących usługi montażu/przyłączenia sprzętu, przeglądu, wykupienia Gwarancji Plus, a także zamówienia usług i produktów z oferty Centrum Serwisowego, prosimy o zapoznanie się z informacją pod tym linkiem
Zamknij