Biuro prasowe Amica

Nowoczesny minimalizm

Amica Wronki S.A. rusza z jesienną ofertą produktową. Przygotowano ją jak zwykle na przypadający w IV kwartale szczyt sezonu sprzedaży. Na szczególną uwagę zasługuje nowa linia piekarników do zabudowy Scandium. Piekarniki posiadają miedzy innymi najwyższą klasę energetyczną A, system czyszczenia Aqualytic oraz nowoczesny design.  Charakterystyczny dla współczesnego wzornictwa skandynawskiego minimalizm połączono z zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi.

 Myśląc o tej estetyce projektanci Amiki pamiętali jednocześnie o nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązaniach technologicznych. Piekarniki wyposażono w wielofunkcyjne, nowoczesne programatory oraz ergonomiczne chowane pokrętła.  Funkcja Eco sprawia, że urządzenie wykorzystuje ciepło resztkowe, a niezwykle skuteczny system Aqualytic pozwala bez trudu usunąć wszelkie zabrudzenia z wnętrza piekarnika.

- Naszą ofertę dedykujemy klientom ceniącym najwyższą jakość, nowoczesne wzornictwo oraz proekologiczne podejście. Stosujemy odpowiednie materiały i komponenty, a rozwiązania przyjazne dla środowiska wprowadzamy już na etapie projektowania. Dzięki temu spełniamy restrykcyjne normy ekologiczne Unii Europejskiej. Sukcesywnie zwiększamy też udział produktów w energooszczędnych klasach A oraz A+, które na rynku produktów AGD stają się obowiązującym standardem - podkreśla Robert Drożyński, Manager ds. Komunikacji Marketingowej.

Rzeczywiście. Wszystkie piekarniki serii Scandium posiadają - gwarantującą niższe rachunki za energię elektryczną klasę A. Ważna jest też ich funkcjonalność. Wyposażono je w nowoczesną funkcję czyszczenia Aqualytic. Amika, jako pierwsza w Polsce proponuje użytkownikom to unikalne i bezkonkurencyjne rozwiązanie. System ten sprawia, że czyszczenie komory piekarnika staje się niezwykle łatwe i szybkie dzięki gładkiej strukturze emalii AquaRealEase®. Wystarczy wlać na dno piekarnika 0, 5 l wody, ustawić temperaturę na 90C i 30 minut lub wlać wodę i włączyć funkcję Clean na wyświetlaczu. Para wodna wniknie między zanieczyszczenia a ścianę piekarnika, w wyniku czego zalegające zanieczyszczenia staną się łatwe do usunięcia.

Jesienne debiuty to kontynuacja wprowadzania do portfela produktowego Amiki zaawansowanego technologicznie sprzętu. Na początku roku znalazły się w nim dobrze przyjęte przez konsumentów pralki Navigator. W kwietniu pojawiły się z kolei nowe lodówki Generacji 2009 a w czerwcu płyta indukcyjna zasilana napięciem 230 V - jedyne takie rozwiązanie dostępne na polskim rynku.

- Gama nowoczesnych i co ważne ekologicznych produktów, które wprowadziliśmy z początkiem roku na rynek to główny powód naszych sukcesów sprzedażowych. Nadal umacniamy swoją pozycję w sektorze dużego AGD. Dynamika sprzedaży w okresie do lipca 2009 vs. 2008 wyniosła 7, 1 proc., podczas gdy na rynku tylko 5, 2 proc. Wyprzedziliśmy więc sektor o prawie 2 punkty proc. - dodaje Drożyński.

Innowacyjność i współczesny design to obok ekologii stałe cechy sprzętu Amiki. Warto w tym kontekście przypomnieć, że rozwiązania stosowane przez Amikę zostały docenione w jednym z największych badań konsumenckich w Europie. W roku  2008 firma po raz ósmy z rzędu zdobyła złotą statuetkę i tytuł The Most Trusted Brand oraz Marki Najbardziej Przyjaznej Środowisku Naturalnemu.

Tegoroczne nowości z pewnością także na niego zapracują. Są bowiem połączeniem interesującego wzornictwa, solidnych materiałów i  co istotne zaawansowanych rozwiązań technologicznych, które już niebawem będą mogli ocenić użytkownicy.

 

Poleć komunikat prasowy

Ochrona danych osobowych

W ramach kontaktu z Infolinią przedstawimy Tobie informację dotyczącą przetwarzania Twoich danych osobowych. Jeżeli chcesz skrócić czas oczekiwania na rozmowę z naszym konsultantem, prosimy o zapoznanie się z odpowiednią ze względu na cel Twojej rozmowy informacją – zamieszczoną pod poniższymi linkami:
  • w przypadku zamiaru zgłoszenia naprawy w ramach udzielonej przez Amica gwarancji podstawowej lub wykupionej Gwarancji Plus, prosimy o zapoznanie się z informacją pod tym linkiem
  • w przypadku woli zlecenia naprawy pogwarancyjnej albo pozyskania informacji o ofercie handlowej Centrum Serwisowego, w tym dotyczących usługi montażu/przyłączenia sprzętu, przeglądu, wykupienia Gwarancji Plus, a także zamówienia usług i produktów z oferty Centrum Serwisowego, prosimy o zapoznanie się z informacją pod tym linkiem
Zamknij