Biuro prasowe Amica

Bezpieczne, rodzinne pierniczkowanie

Zapach pierniczków roznoszący się po domu to jedna z najbardziej charakterystycznych oznak nadchodzących świąt. Do pieczenia należy zabrać się odpowiednio wcześnie – najsmaczniejszy pierniczek to przecież taki, który zdążył zmięknąć oraz, co najważniejsze, został przygotowany nie przez jedną, ale przez wiele par rąk – tych dużych i małych. Upieczenie chrupiących i aromatycznych pierniczków ułatwi nam odpowiedni piekarnik, taki jak EB7654A+ INTEGRA SOFT  od Amica.    

Bezpieczeństwo rodziny

Gotowanie razem z rodzicami to dla dzieci wspaniała zabawa, która rozwija ich kreatywność i zachęca do samodzielności. Poznawanie nowych smaków, tworzenie potraw, rozpoznawanie składników dań – te na pozór banalne czynności pozwalają im na zdobywanie wiedzy w przyjemny sposób. Kuchnia to jednak miejsce, w którym nie powinniśmy spuszczać dzieci z oka. Wychodząc naprzeciw potrzebom osób posiadających małe dzieci, Amica wyposażyła piekarnik EB7654A+ INTEGRA SOFT w rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo najmłodszych w kuchni. Dzięki nim, nie musimy już martwić się o zagrożenia takie jak gorące drzwiczki od piekarnika, o które może oparzyć się nasze dziecko. Zimny Front 35°C powoduje, że szyba pozostaje chłodna, bez względu na temperaturę panującą w środku. Oznacza to, że dzieci mogą bezpiecznie jej dotykać podczas obserwowania piekących się pierniczków, które wcześniej przygotowały wspólnie z rodzicami. Piekarnik Amica zapewnia bezpieczeństwo także wtedy, gdy wypieki są już gotowe – funkcja Stop sprawia, że nawet ciężkie i mocno rozgrzane blachy nie wypadną z prowadnic podczas wyciągania z piekarnika.

Szybkie rozgrzewanie

Nie marnuj zapasów cierpliwości – szczególnie cennej w okresie przedświątecznym – na długotrwałe oczekiwanie aż piekarnik się rozgrzeje. Funkcja Szybkiego nagrzewu sprawia, że piekarnik osiąga temperaturę 150°C w zaledwie 4 minuty. Pierniczki potrzebują jedynie chwili w piekarniku – dzięki równomiernemu pieczeniu, po wyjęciu, wszystkie ciasteczka będą idealnie wypieczone i chrupiące.

Oszczędność na sprzątaniu

Pieczenie, gotowanie, odkurzanie, kupowanie prezentów – kto w czasie przedświątecznej gorączki ma jeszcze ochotę na mycie piekarnika? Model EB7654A+ INTEGRA SOFT wyposażony jest w specjalne wkłady katalityczne, dzięki którym nie musimy poświęcać dodatkowego czasu na pozbywanie się zabrudzeń z jego wnętrza. Ich porowata powłoka przyciąga zanieczyszczenia. By je oczyścić, wystarczy ustawić piekarnik na 250⁰C na jedną godzinę. 

Nie tylko pierniczki!

W święta przygotujemy nie tylko pierniczki, ale również całe menu pieczonych potraw. Piekarnik Amica został wyposażony w szeroki zakres temperatur – od 30 do 280 stopni, co przyda się szczególnie w przypadku przygotowywania ciasta drożdżowego oraz różnego rodzaju mięs. Wskazówka dla niewtajemniczonych – szynkę wkładamy na pierwsze 15 minut do piekarnika rozgrzanego do maksymalnej temperatury, a następnie zmniejszamy ją do 180 stopni. Wtedy jest najbardziej aromatyczna i soczysta!

###

Amica S.A. to największy polski producent sprzętu gospodarstwa domowego. W ofercie posiada pełną gamę inteligentnych urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się najnowszą technologią i nowoczesnym designem. Poprzez marki Amica, Gram, Hansa i CDA Grupa Amica generuje ponad 70 procent przychodów na ponad 50 rynkach zagranicznych. Firma jest laureatem prestiżowych nagród, m.in. Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej i Godła Teraz Polska. We Wronkach Amica S.A. produkuje kuchnie gazowe i elektryczne, a także płyty grzejne. Zatrudnia tu ponad 2,5 tys. ludzi, zapewniając niemal całej załodze umowy o pracę oraz szereg benefitów – m.in. przedszkole i żłobek, dostęp do własnego ośrodka wypoczynkowego, a także kartę Multisport.

Poleć komunikat prasowy

Ochrona danych osobowych

W ramach kontaktu z Infolinią przedstawimy Tobie informację dotyczącą przetwarzania Twoich danych osobowych. Jeżeli chcesz skrócić czas oczekiwania na rozmowę z naszym konsultantem, prosimy o zapoznanie się z odpowiednią ze względu na cel Twojej rozmowy informacją – zamieszczoną pod poniższymi linkami:
  • w przypadku zamiaru zgłoszenia naprawy w ramach udzielonej przez Amica gwarancji podstawowej lub wykupionej Gwarancji Plus, prosimy o zapoznanie się z informacją pod tym linkiem
  • w przypadku woli zlecenia naprawy pogwarancyjnej albo pozyskania informacji o ofercie handlowej Centrum Serwisowego, w tym dotyczących usługi montażu/przyłączenia sprzętu, przeglądu, wykupienia Gwarancji Plus, a także zamówienia usług i produktów z oferty Centrum Serwisowego, prosimy o zapoznanie się z informacją pod tym linkiem
Zamknij