Biuro prasowe Amica

ŚWIĄTECZNE DZIAŁANIA FUNDACJI „AMICIS”

315 paczek dla dzieci z wiejskich szkół i przedszkoli przygotowała Fundacja „Amicis” wspierana przez Grupę Amica oraz pracowników Amica S.A. oraz Amica Handel i Marketing. Z kolei rodziny potrzebujące wsparcia otrzymały 330 paczek z suchą żywnością, 300 z wędlinami, a także 25 spersonalizowanych „Paczek Życzeń”. Obdarowanymi były osoby głównie z powiatów szamotulskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego i sąsiednich. Przygotowano także 150 paczek dla pacjentek oddziałów onkologicznych w poznańskich szpitalach.

Dzieciom z wielu placówek oświatowych w bliższej i nieco dalszej okolicy Wronek dzień świętego Mikołaja kojarzy się z Fundacją Amicis, albo też sama fundacja – z mikołajkami. W skojarzeniach przedszkolaków i uczniów pozostają też pewnie strażacy z OSP Amica. Wszystko to z powodu corocznej akcji charytatywnej i prawdziwie świętomikołajowego konwoju, jaki dociera co roku do kolejnych przedszkoli i podstawówek w pierwszych dniach grudnia.

W ramach tegorocznej akcji do szkół i przedszkoli – m.in. do Gminnego Przedszkola Publicznego im. Jana Brzechwy w Drawsku, które ma swoje placówki w Kawczynie, Kamienniku, Drawsku i Drawskim Młynie, a także szkoły w Jędrzejewie (gm. Lubasz) i przedszkola w Gałowie (gm. Szamotuły) trafiło łącznie ponad 300 paczek. Były w nich między innymi takie niespodzianki, jak: piórniki z emblematem Lecha Poznań, ciastolina, klocki, kredki, maskotki, piłki i oczywiście łakocie. Odpowiednio zróżnicowane zestawy trafiły w ręce przedszkolaków i uczniów, chłopców oraz dziewczynek.

Z ramienia fundacji do dzieci jeździły panie: Janina Szablewska, Ewa Kadzińska, Ewa Łakoma, Krystyna Boracka i Agnieszka Wieczorek. Zespół Amicis, a także strażacy OSP, bez których obecności i pomocy trudno sobie całą tę akcję wyobrazić, byli wszędzie przyjmowani z wielką życzliwością. Dzieci przygotowały w podziękowaniu nie tylko scenki, piosenki i wierszyki, lecz również świąteczne stroiki, a nauczycielki lub rodzice – ciastka, a nawet torty, do kawy.

Przed tegorocznymi świętami fundacja „Amicis” wspierana przez Grupę Amica oraz pracowników Amica S.A. i Amica Handel i Marketing, przekazała także rodzinom potrzebującym wsparcia 330 paczek z suchą żywnością, 300 z wędlinami, a także 25 spersonalizowanych „Paczek Życzeń”. Prezenty trafiły do osób głównie z powiatów szamotulskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego i sąsiednich. Przygotowano 150 paczek dla pacjentek oddziałów onkologicznych w poznańskich szpitalach, które wręczali osobiście wolontariusze fundacji. Ogłaszano również aukcje internetowe na rzecz fundacji.

###

Grupa Amica to największy producent sprzętu gospodarstwa domowego z centralą w Polsce. W ofercie posiada pełną gamę inteligentnych urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się najnowszą technologią i nowoczesnym designem. Poprzez marki Amica, Gram, Hansa i CDA Grupa generuje ponad 70 procent przychodów na blisko 60 rynkach zagranicznych. W swojej fabryce we Wronkach Amica produkuje kuchnie gazowe i elektryczne, a także płyty grzejne. W Polsce zatrudnia ponad 2,5 tys. ludzi zapewniając pracownikom szereg benefitów – m.in. przedszkole
i żłobek oraz dostęp do własnego ośrodka wypoczynkowego. W całej Grupie Amica zatrudnia ponad 3 tysiące osób.

Poleć komunikat prasowy

Ochrona danych osobowych

W ramach kontaktu z Infolinią przedstawimy Tobie informację dotyczącą przetwarzania Twoich danych osobowych. Jeżeli chcesz skrócić czas oczekiwania na rozmowę z naszym konsultantem, prosimy o zapoznanie się z odpowiednią ze względu na cel Twojej rozmowy informacją – zamieszczoną pod poniższymi linkami:
  • w przypadku zamiaru zgłoszenia naprawy w ramach udzielonej przez Amica gwarancji podstawowej lub wykupionej Gwarancji Plus, prosimy o zapoznanie się z informacją pod tym linkiem
  • w przypadku woli zlecenia naprawy pogwarancyjnej albo pozyskania informacji o ofercie handlowej Centrum Serwisowego, w tym dotyczących usługi montażu/przyłączenia sprzętu, przeglądu, wykupienia Gwarancji Plus, a także zamówienia usług i produktów z oferty Centrum Serwisowego, prosimy o zapoznanie się z informacją pod tym linkiem
Zamknij