Biuro prasowe Amica

Grupa Amica wspiera Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych

Grupa Amica po raz kolejny zaangażowała się w pomoc służbom medycznym i przekazała sprzęt AGD do Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych. Urządzenia marki Amica trafiły do pokoju socjalnego, w którym pracownicy POSUM mogą odpocząć i zregenerować siły podczas przerwy w pracy.

Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych zapewnienia mieszkańcom Poznania wysokospecjalistyczną opiekę ambulatoryjną w zakresie uzupełniającym działalność niektórych poradni specjalistycznych, działających w zespołach opieki zdrowotnej i Szpitalu Wojewódzkim. Trwająca pandemia koronawirusa sprawiła, że pracownicy Ośrodka mierzą się ze stresem i dużą ilością pracy, dlatego też włodarze instytucji w ramach akcji „ULEpszamy POSUM” postanowili stworzyć pokój socjalny, w którym pracownicy medyczni będą mogli odpocząć i zrelaksować się podczas przerwy w pracy. W związku z tym Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych zwrócił się do Grupy Amica z prośbą o przekazanie sprzętu AGD, który ułatwiłby medykom codzienną pracę.

– Kolejny raz odpowiadamy pozytywnie na prośbę popieraną przez władze Poznania, dotyczącą jednostki prowadzonej przez miasto i wynikającą także z jej funkcjonowania w trudnym dla personelu czasie pandemii. W Poznaniu prowadzimy znaczną część naszej działalności, mieszka tam i korzysta z miejskich instytucji wielu naszych pracowników – mówi I wiceprezes zarządu Grupy Amica, Marcin Bilik.

Kilka dni temu do POSUM trafił sprzęt AGD od marki Amica. Pracownicy służb medycznych mogą korzystać z czajnika elektrycznego, ekspresu przelewowego do kawy, spieniacza do mleka, mikrofalówki i chłodziarko-zamrażarki.

Cieszymy się, że Amica przekazała sprzęt, z którego korzystać będą mogli nasi pracownicy. Ostatnie miesiące są dla nich szczególnie wyczerpujące, więc tym cenniejsze jest takie wsparcie – mówi Krzysztof Albiński, Dyrektor POSUM.

Organizacja pokoju socjalnego jest częścią projektu „ULEpszamy POSUM”, w ramach którego przy pomieszczeniu powstanie też część zewnętrzna, pozwalająca zaczerpnąć medykom świeżego powietrza na miejskiej łące, na której, dzięki czynionym działaniom, pojawią się dzikie kwiaty, owady zapylające oraz ule.

Grupa Amica regularnie angażuje się w pomoc lokalnym i ogólnopolskim placówkom ochrony zdrowia. W związku z sytuacją epidemiologiczną niezbędny sprzęt AGD został przekazany szpitalom i laboratoriom wirusologicznym. Urządzenia zostały przekazane do 22 placówek medycznych w 9 województwach. Największe wsparcie otrzymały jednostki z terenu Wielkopolski, gdzie Grupa Amica ma swoją siedzibę, a szczególnie Szpital Miejski im. Józefa Strusia w Poznaniu – jako wyznaczony bezpośrednio do leczenia COVID-19. Grupa Amica wspiera także jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, ratowników medycznych, organizacje zajmujące się wolontariatem, domy pomocy społecznej oraz uczniów, którzy nie posiadali sprzętu niezbędnego do domowej edukacji.

###

Grupa Amica to wiodący europejski producent sprzętu gospodarstwa domowego z ponad 70-letnim doświadczeniem. W ofercie posiada pełną gamę inteligentnych urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się przemyślanymi, użytecznymi rozwiązaniami, najnowszą technologią i nowoczesnym designem. Jednym z filarów strategii rozwoju firmy jest inwestowanie w rozpoznawalne marki lokalne. W portfelu grupy znajdują się marki Amica (Europa Środkowa i Zachodnia), Hansa (Europa Wschodnia), Gram (Skandynawia) oraz CDA (Wielka Brytania) i Fagor (Hiszpania). Na całym świecie zatrudnia ponad 3 tysiące osób, dzięki którym dostarcza do klientów na ponad 70 rynkach na świecie ponad 5 milionów urządzeń rocznie. W 2018 roku skonsolidowany obrót grupy wyniósł ponad 750 mln EUR.

Poleć komunikat prasowy
png 209,1 kB

Ochrona danych osobowych

W ramach kontaktu z Infolinią przedstawimy Tobie informację dotyczącą przetwarzania Twoich danych osobowych. Jeżeli chcesz skrócić czas oczekiwania na rozmowę z naszym konsultantem, prosimy o zapoznanie się z odpowiednią ze względu na cel Twojej rozmowy informacją – zamieszczoną pod poniższymi linkami:
  • w przypadku zamiaru zgłoszenia naprawy w ramach udzielonej przez Amica gwarancji podstawowej lub wykupionej Gwarancji Plus, prosimy o zapoznanie się z informacją pod tym linkiem
  • w przypadku woli zlecenia naprawy pogwarancyjnej albo pozyskania informacji o ofercie handlowej Centrum Serwisowego, w tym dotyczących usługi montażu/przyłączenia sprzętu, przeglądu, wykupienia Gwarancji Plus, a także zamówienia usług i produktów z oferty Centrum Serwisowego, prosimy o zapoznanie się z informacją pod tym linkiem
Zamknij