Biuro prasowe Amica

Fundacja Amicis docenia pracowników pomocy społecznej

Fundacja Amicis regularnie wspiera kilka domów pomocy społecznej w Wielkopolsce. Wolontariuszki z Wronek doskonale znają bolączki tych placówek, ich mieszkańców, a także pracowników. Aby zawodowo pomagać osobom starszym, schorowanym i niepełnosprawnym, trzeba być – mimo że nie jest to zajęcie nadzwyczajnie płatne – bardzo empatycznym i cierpliwym, a obecnie na całą specyfikę pracy w DPS-ach nakładają się okoliczności wynikające z pandemii. W związku z tą szczególną sytuacją Fundacja postanowiła przekazać pracownikom dwóch placówek mały sprzęt AGD jako symboliczny wyraz uznania dla ich pracy.

W poniedziałek sprzęt przekazano pracownikom domów pomocy z Chojna i Nowej Wsi. Choć za wcześnie jeszcze na mówienie o mikołajkach, to fundacja po sprawnym rozeznaniu podarowała członkom kadry obu placówek to, czego naprawdę potrzebowali – były to blendery ręczne, miksery, tostery, opiekacze i czajniki.

– Pracownicy domów pomocy społecznej w czasie pandemii pracują ze szczególną ostrożnością i w dużym napięciu – powiedziała dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Nowej Wsi, Lucyna Białys-Grzyll. – Nasi podopieczni odczuwają psychicznie, że doszło do nietypowej sytuacji. Od marca nie mogą wyjeżdżać do rodzin na urlopy. Wracając z leczenia szpitalnego, po powrocie podlegają kwarantannie. Część z nich ciężko to wszystko znosi, a naszej opieki potrzebują cały czas. Miło nam, że Fundacja Amicis, która wiele razy wspierała naszą placówkę i naszych podopiecznych, dostrzegła i doceniła także naszą pracę.

Dla pracowników placówek ta akcja była dużym zaskoczeniem. Chociaż również i oni pracują często na froncie walki z COVID-19, czuwają nad prawidłową izolacją niepełnosprawnych wymagających kwarantanny i na co dzień chronią ich przed zakażeniami, co w tak licznie obsadzonych placówkach jest dużym wyzwaniem – nie codziennie spotykają się z uznaniem dla swojej pracy. Panie z Fundacji Amicis, które współpracują z DPS-ami, wiedzą jednak bardzo dobrze, jak trudna to praca i jak bardzo zasługuje na docenienie.

– Jako wolontariuszki odwiedzamy domy pomocy społecznej i przekonujemy się wtedy, jak szczególnego zaangażowania kadry opiekuńczej i medycznej wymagają ich mieszkańcy, zwłaszcza osoby niepełnosprawne – mówi członkini Fundacji, Ewa Kadzińska. Współpracując z tymi placówkami na co dzień, postanowiłyśmy w tym trudnym czasie symbolicznie nagrodzić za tę trudną pracę ludzi, których autentycznie podziwiamy.

Domy Pomocy Społecznej, których pracowników symbolicznie doceniła Fundacja Amicis, to placówki przeznaczone dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Mają pod swoją opieką około 140 osób. W Nowej Wsi przebywają kobiety, a w Chojnie – mężczyźni.

###

Grupa Amica to wiodący europejski producent sprzętu gospodarstwa domowego z ponad 70-letnim doświadczeniem. W ofercie posiada pełną gamę inteligentnych urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się przemyślanymi, użytecznymi rozwiązaniami, najnowszą technologią i nowoczesnym designem. Jednym z filarów strategii rozwoju firmy jest inwestowanie w rozpoznawalne marki lokalne. W portfelu grupy znajdują się marki Amica (Europa Środkowa i Zachodnia), Hansa (Europa Wschodnia), Gram (Skandynawia) oraz CDA (Wielka Brytania) i Fagor (Hiszpania). Na całym świecie zatrudnia ponad 3 tysiące osób, dzięki którym dostarcza do klientów na ponad 70 rynkach na świecie ponad 5 milionów urządzeń rocznie. W 2019 r. największy polski producent AGD po raz pierwszy w historii osiągnął roczne przychody przekraczające 3 miliardy złotych.

Poleć komunikat prasowy
png 4,1 MB
png 46,7 MB

Ochrona danych osobowych

W ramach kontaktu z Infolinią przedstawimy Tobie informację dotyczącą przetwarzania Twoich danych osobowych. Jeżeli chcesz skrócić czas oczekiwania na rozmowę z naszym konsultantem, prosimy o zapoznanie się z odpowiednią ze względu na cel Twojej rozmowy informacją – zamieszczoną pod poniższymi linkami:
  • w przypadku zamiaru zgłoszenia naprawy w ramach udzielonej przez Amica gwarancji podstawowej lub wykupionej Gwarancji Plus, prosimy o zapoznanie się z informacją pod tym linkiem
  • w przypadku woli zlecenia naprawy pogwarancyjnej albo pozyskania informacji o ofercie handlowej Centrum Serwisowego, w tym dotyczących usługi montażu/przyłączenia sprzętu, przeglądu, wykupienia Gwarancji Plus, a także zamówienia usług i produktów z oferty Centrum Serwisowego, prosimy o zapoznanie się z informacją pod tym linkiem
Zamknij