Biuro prasowe Amica

Laptopy dla uczniów szkół podstawowych

Uczniowie ze szkół we Wronkach i najbliższej okolicy problemy techniczne z możliwością nauki zdalnej pokonują między innymi dzięki Fundacji Amicis. To ona już po raz drugi w tym roku zakupiła komputery i przekazała je dzieciom poprzez szkoły.

Na problem ograniczonej w stosunku do obecnych potrzeb liczby komputerów w domach uczniów Fundacja Amicis z Wronek, wspierana przez Grupę Amica, po raz pierwszy zareagowała już w kwietniu. Przekazano wtedy uczniom za pośrednictwem szkół 65 tabletów. W listopadzie, po wprowadzeniu kolejnych obostrzeń dla edukacji szkolnej, zaktualizowano skalę potrzeb i zakupiono jeszcze 60 laptopów.

- Bardzo się cieszymy z tego daru i dziękujemy. Każdy komputer jest na wagę złota i usprawnia obecnie naszą pracę z dziećmi – mówi Danuta Maślona, dyrektor Szkoły Podstawowej w Biezdrowie, do której trafiło tym razem 10 laptopów.

- Uczniowie kilku szkół, które objęliśmy wsparciem, nie powinni mieć już technicznych problemów ze zdalną nauką – informuje Janina Szablewska z Fundacji Amicis. – Do placówek docieramy z darami najczęściej osobiście i trochę smutny jest widok pustych gmachów, ale  widzimy, że nauka jest sprawnie realizowana. Niekiedy samych dyrektorów spotykamy w czasie, gdy kontaktują się z uczniami, a w niektórych placówkach łączący się z nimi nauczyciele korzystają z klas i pokojów nauczycielskich. Komputery, chociaż od razu są wypożyczane uczniom, są darem dla szkół. Mamy nadzieję, że tryb pracy zdalnej nie potrwa już długo, ale sprzęt będzie nadal przez te placówki dobrze wykorzystywany – dodaje.

###

Grupa Amica to wiodący europejski producent sprzętu gospodarstwa domowego z ponad 70-letnim doświadczeniem. W ofercie posiada pełną gamę inteligentnych urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się przemyślanymi, użytecznymi rozwiązaniami, najnowszą technologią i nowoczesnym designem. Jednym z filarów strategii rozwoju firmy jest inwestowanie w rozpoznawalne marki lokalne. W portfelu grupy znajdują się marki Amica (Europa Środkowa i Zachodnia), Hansa (Europa Wschodnia), Gram (Skandynawia) oraz CDA (Wielka Brytania) i Fagor (Hiszpania). Na całym świecie zatrudnia ponad 3 tysiące osób, dzięki którym dostarcza do klientów na ponad 70 rynkach na świecie ponad 5 milionów urządzeń rocznie. W 2019 r. największy polski producent AGD po raz pierwszy w historii osiągnął roczne przychody przekraczające 3 miliardy złotych.

Poleć komunikat prasowy
png 31,0 MB
png 8,2 MB

Ochrona danych osobowych

W ramach kontaktu z Infolinią przedstawimy Tobie informację dotyczącą przetwarzania Twoich danych osobowych. Jeżeli chcesz skrócić czas oczekiwania na rozmowę z naszym konsultantem, prosimy o zapoznanie się z odpowiednią ze względu na cel Twojej rozmowy informacją – zamieszczoną pod poniższymi linkami:
  • w przypadku zamiaru zgłoszenia naprawy w ramach udzielonej przez Amica gwarancji podstawowej lub wykupionej Gwarancji Plus, prosimy o zapoznanie się z informacją pod tym linkiem
  • w przypadku woli zlecenia naprawy pogwarancyjnej albo pozyskania informacji o ofercie handlowej Centrum Serwisowego, w tym dotyczących usługi montażu/przyłączenia sprzętu, przeglądu, wykupienia Gwarancji Plus, a także zamówienia usług i produktów z oferty Centrum Serwisowego, prosimy o zapoznanie się z informacją pod tym linkiem
Zamknij