Biuro prasowe Amica

Amica pomaga pogorzelcom z Nowego Tomyśla

Grupa Amica od lat angażuje się w działania mające na celu wsparcie najbardziej potrzebujących. Nie pozostała obojętna wobec tragedii rodziny z Nowego Tomyśla, która szczególnie ucierpiała w pożarze dwupiętrowej kamienicy. Amica przekazała rodzinie sprzęt niezbędny do wyposażenia nowej kuchni.

 

15 lutego w starej części Nowego Tomyśla, przy ul. Mickiewicza, wybuchł pożar ponad stuletniej, dwupiętrowej kamienicy. W trudnej akcji gaszenia budynku wzięło udział aż 12 zastępów straży pożarnej, niestety 6 rodzin straciło dach nad głową i dorobek całego życia. Grupa Amica przekazała jednej z najbardziej poszkodowanych rodzin niezbędny sprzęt AGD: kuchnię wolnostojącą i zmywarkę, które pozwolą rodzinie na powrót do normalnego funkcjonowania.

Amica wielokrotnie reagowała na potrzebę pomocy osobom, które ucierpiały na skutek działania czynników zewnętrznych. Wiemy, jaką traumą może być pożar domu i utrata niemal całego dorobku życia. Dlatego bez wahania odpowiedzieliśmy na prośbę dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Tomyślu i przekazaliśmy sprzęt kuchenny. Mamy nadzieję, że choć trochę pomoże wrócić rodzinie do normalnego funkcjonowania - mówi Malwina Frydrychowicz, manager ds. CSR w Grupie Amica.

Mieszkańcy kamienicy są przygnębieni całą sytuacją, ale też pod wrażeniem pomocy, jaką uzyskali od darczyńców. Fundusze na pomoc dla pogorzelców do 30 kwietnia zbiera Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowym Tomyślu: BS w Nowym Tomyślu ul. Piłsudskiego, nr: 49 9058 0000 0000 0004 8099 0001 – z dopiskiem „Pogorzelcy z Nowego Tomyśla”.

###

Grupa Amica to wiodący europejski producent sprzętu gospodarstwa domowego z ponad 70-letnim doświadczeniem. W ofercie posiada pełną gamę inteligentnych urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się przemyślanymi, użytecznymi rozwiązaniami, najnowszą technologią i nowoczesnym designem. Jednym z filarów strategii rozwoju firmy jest inwestowanie w rozpoznawalne marki lokalne. W portfelu grupy znajdują się marki Amica (Europa Środkowa i Zachodnia), Hansa (Europa Wschodnia), Gram (Skandynawia) oraz CDA (Wielka Brytania) i Fagor (Hiszpania). Na całym świecie zatrudnia ponad 3 tysiące osób, dzięki którym dostarcza do klientów na ponad 70 rynkach na świecie ponad 5 milionów urządzeń rocznie. W 2020 r. największy polski producent AGD po raz drugi w historii osiągnął roczne przychody przekraczające 3 miliardy złotych.

Poleć komunikat prasowy
png 13.8 MB
png 1.3 MB

Ochrona danych osobowych

W ramach kontaktu z Infolinią przedstawimy Tobie informację dotyczącą przetwarzania Twoich danych osobowych. Jeżeli chcesz skrócić czas oczekiwania na rozmowę z naszym konsultantem, prosimy o zapoznanie się z odpowiednią ze względu na cel Twojej rozmowy informacją – zamieszczoną pod poniższymi linkami:
  • w przypadku zamiaru zgłoszenia naprawy w ramach udzielonej przez Amica gwarancji podstawowej lub wykupionej Gwarancji Plus, prosimy o zapoznanie się z informacją pod tym linkiem
  • w przypadku woli zlecenia naprawy pogwarancyjnej albo pozyskania informacji o ofercie handlowej Centrum Serwisowego, w tym dotyczących usługi montażu/przyłączenia sprzętu, przeglądu, wykupienia Gwarancji Plus, a także zamówienia usług i produktów z oferty Centrum Serwisowego, prosimy o zapoznanie się z informacją pod tym linkiem
Zamknij