Biuro prasowe Amica

Profesjonalne chłodziarki dla domowych miłośników wina

Piątkowy wieczór na tarasie, weekend we dwoje, rodzinne spotkanie okolicznościowe  na każdą okazję warto przygotować odpowiednie wino. Idealnie schłodzone i dobrane do potraw wszystkim sprawi przyjemność i dopełni smak serwowanych dańNie pozwólmy, by nasz błogi relaks został zakłócony przez nieodpowiednie przechowywanie wina! Wielofunkcyjne chłodziarki do wina marki Amica to najlepsza inwestycja dla wszystkich jego miłośników! 

 

Wino potrzebuje odpoczynku – tak jak my!  

Nie tylko zawodowi sommelierzy wiedzą, że przechowywanie butelek wymaga odpowiednich warunków. Powszechne ustawianie butelek w drzwiach naszej lodówki nie jest niestety dobrym nawykiem. Częste otwieranie drzwi wytwarza wibracje, które zakłócają proces dojrzewania wina, a także powodują wahania temperatury wewnątrz butelki. Mała przestrzeń wymusza pionowe ustawianie, co wpływa niekorzystnie na dojrzewanie wina i uzyskanie idealnej głębi smaku. Aby uzyskać odpowiednio schłodzony, bogaty w aromaty trunek, powinniśmy uzbroić się w odpowiedni sprzęt do jego bezpiecznego leżakowania i przechowywania. Wypoczęte wino to gwarancja relaksu również dla nas! 

 

Profesjonalne urządzenia w domowym zaciszu 

Nowoczesne urządzenia marki Amica odpowiedzą na potrzeby wszystkich profesjonalnych i domowych miłośników wina! Chłodziarka do wina WCB2K60B36.1 to najlepsza inwestycja na lata, która pozwoli wydobyć z wnętrza butelek to, co najbardziej wartościowe. Trzy drewniane półki wewnątrz pozwolą na bezproblemowe przechowywanie naszych zapasów. Możliwość elektronicznej, precyzyjnej regulacji temperatury Amica VinoOptima System™ w dwóch strefach chłodzenia odpowiada za dostosowanie temperatury do potrzeb konkretnych szczepów czy etapu dojrzewania trunku. Oznacza to, że jednocześnie możemy przechowywać wino białe, czerwone, słodkie, musujące… do koloru, do wyboru! Zawsze będą czekać na nas schłodzone tak, jak powinny. 

Wyschnięty lub rozszczelniony korek to koszmar każdego miłośnika wina. W chłodziarkach Amica znajduje się wentylator, który czuwa nad stałym stopniem wilgotności w środku urządzenia. Optymalna wilgotność komory to brak problemu z utlenianiem i parowaniem napojów, a także zapobiegnięcie rozwojowi bakterii i powstawania nieprzyjemnych zapachów. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo delektowania się winem, chłodziarki mają przyciemniane szyby, dzięki którym wino posiada najlepszą ochronę przed promieniowaniem UV. Unikniemy sytuacji przyspieszonego dojrzewania, niekorzystnej zmiany smaku i zapachu naszego trunku, a także wytwarzania niebezpiecznych związków siarki. Podświetlenie LED nie emituje dodatkowego ciepła, dlatego nie musimy się martwić o jakość wina. 

 

Jak najlepiej przechowywać wino?  

Nie potrzeba zaawansowanej wiedzy, aby dobrze dbać o zapas wina w domu! Idealna wilgotność otoczenia do przechowywania wina to 70-75%. W sklepach najlepiej sięgać po butelki prosto z kartonu lub zaciemnionego miejsca, ponieważ tylko wtedy mamy pewność, że nie były one wystawione na promieniowanie UV oraz nie wytworzyły się związki siarki. Przechowujmy wino w pozycji poziomej, tak aby korek miał kontakt z winem. W zależności od mocy naszego trunku, nie należy pozostawiać otwartego wina dłużej niż przez 3-7 dni. Odpowiednie temperatury dla win białych plasują się między 7 a 14 stopniami Celsjusza, a dla win czerwonych między 10 a 18 stopniami Celsjusza – im bardziej wytrawne, tym wyższej temperatury potrzeba.  

Chłodziarka do wina marki Amica to także propozycja dla tych, którzy szukają idealnego miejsca na dodatkowe napoje i alkoholKiedy zależy nam na uzyskaniu wybornego aromatu i smaku, warto zainwestować w profesjonalny sprzęt, dzięki któremu nasz trunek zawsze odwdzięczy się niesamowitym doznaniem smakowym.  

###

Grupa Amica to wiodący europejski producent sprzętu gospodarstwa domowego z ponad 70-letnim doświadczeniem. W ofercie posiada pełną gamę inteligentnych urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się przemyślanymi, użytecznymi rozwiązaniami, najnowszą technologią i nowoczesnym designem. Jednym z filarów strategii rozwoju firmy jest inwestowanie w rozpoznawalne marki lokalne. W portfelu grupy znajdują się marki Amica (Europa Środkowa i Zachodnia), Hansa (Europa Wschodnia), Gram (Skandynawia) oraz CDA (Wielka Brytania) i Fagor (Hiszpania). Na całym świecie zatrudnia ponad 3 tysiące osób, dzięki którym dostarcza do klientów na ponad 70 rynkach na świecie ponad 5 milionów urządzeń rocznie. W 2020 r. największy polski producent AGD po raz drugi w historii osiągnął roczne przychody przekraczające 3 miliardy złotych.

 

Poleć komunikat prasowy

Ochrona danych osobowych

W ramach kontaktu z Infolinią przedstawimy Tobie informację dotyczącą przetwarzania Twoich danych osobowych. Jeżeli chcesz skrócić czas oczekiwania na rozmowę z naszym konsultantem, prosimy o zapoznanie się z odpowiednią ze względu na cel Twojej rozmowy informacją – zamieszczoną pod poniższymi linkami:
  • w przypadku zamiaru zgłoszenia naprawy w ramach udzielonej przez Amica gwarancji podstawowej lub wykupionej Gwarancji Plus, prosimy o zapoznanie się z informacją pod tym linkiem
  • w przypadku woli zlecenia naprawy pogwarancyjnej albo pozyskania informacji o ofercie handlowej Centrum Serwisowego, w tym dotyczących usługi montażu/przyłączenia sprzętu, przeglądu, wykupienia Gwarancji Plus, a także zamówienia usług i produktów z oferty Centrum Serwisowego, prosimy o zapoznanie się z informacją pod tym linkiem
Zamknij