Biuro prasowe Amica

Nowy rzecznik prasowy Grupy Amica

Maciej Krzysztoszek został nowym rzecznikiem prasowym i menedżerem komunikacji zewnętrznej Grupy Amica. W funkcji rzecznika zastąpił Zdzisława Wiese, który przez ostatnie osiem miesięcy łączył te zadania ze swoimi dotychczasowymi obowiązkami w dziale marketingu.

Do Grupy Amica Maciej Krzysztoszek dołączył z początkiem maja 2021 roku. Odpowiada w niej za relacje z mediami, działania wizerunkowe i komunikację zewnętrzną, zarówno na rynku polskim, jak i na rynkach zagranicznych.

Wcześniej, przez blisko cztery lata był rzecznikiem prasowym towarzystwa ubezpieczeniowego LINK4, w którym zarządzał komunikacją korporacyjną, w tym relacjami z mediami, działaniami wizerunkowymi i komunikacją wewnętrzną. W latach 2013–2017 związany był z Urzędem Komisji Nadzoru Finansowego, gdzie utrzymywał kontakty z dziennikarzami i realizował kampanie społeczne. Krzysztoszek jest też od 2018 roku członkiem Polskiego Stowarzyszenia Public Relations.

Zdzisław Wiese z Grupą Amica jest związany od ponad 16 lat. Dotychczasowe obowiązki rzecznika pełnił równolegle z wcześniejszymi zadaniami w dziale marketingu grupowego Amica Handel i Marketing, w którym pozostaje na stanowisku menedżera ds. PR. Jest absolwentem filologii polskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 

###

Grupa Amica to wiodący europejski producent sprzętu gospodarstwa domowego z ponad 70-letnim doświadczeniem. W ofercie posiada pełną gamę inteligentnych urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się przemyślanymi, użytecznymi rozwiązaniami, najnowszą technologią i nowoczesnym designem. Jednym z filarów strategii rozwoju firmy jest inwestowanie w rozpoznawalne marki lokalne. W portfelu grupy znajdują się marki Amica (Europa Środkowa i Zachodnia), Hansa (Europa Wschodnia), Gram (Skandynawia) oraz CDA (Wielka Brytania) i Fagor (Hiszpania). Na całym świecie zatrudnia ponad 3 tysiące osób, dzięki którym dostarcza do klientów na ponad 70 rynkach na świecie ponad 5 milionów urządzeń rocznie. W 2020 r. największy polski producent AGD po raz drugi w historii osiągnął roczne przychody przekraczające 3 miliardy złotych.

Poleć komunikat prasowy

Ochrona danych osobowych

W ramach kontaktu z Infolinią przedstawimy Tobie informację dotyczącą przetwarzania Twoich danych osobowych. Jeżeli chcesz skrócić czas oczekiwania na rozmowę z naszym konsultantem, prosimy o zapoznanie się z odpowiednią ze względu na cel Twojej rozmowy informacją – zamieszczoną pod poniższymi linkami:
  • w przypadku zamiaru zgłoszenia naprawy w ramach udzielonej przez Amica gwarancji podstawowej lub wykupionej Gwarancji Plus, prosimy o zapoznanie się z informacją pod tym linkiem
  • w przypadku woli zlecenia naprawy pogwarancyjnej albo pozyskania informacji o ofercie handlowej Centrum Serwisowego, w tym dotyczących usługi montażu/przyłączenia sprzętu, przeglądu, wykupienia Gwarancji Plus, a także zamówienia usług i produktów z oferty Centrum Serwisowego, prosimy o zapoznanie się z informacją pod tym linkiem
Zamknij