Biuro prasowe Amica

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych będą gotować, używając sprzętów Amica

Jak pysznie gotować z prostych składników? Dowiedzieli się tego uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie Podgórnym koło Poznania. W ramach uroczystego przekazania sprzętu AGD jego możliwości zaprezentowali uznani kucharze zaproszeni przez Ośrodek Wypoczynkowy „Olandia”.

Szkoły branżowe i technika przyciągają coraz więcej młodzieży. Po latach boomu uniwersyteckiego i kształcenia humanistycznego przyszedł czas na zdobywanie przez młodzież konkretnych zawodów.

Kształcenie młodzieży powinno się odbywać na wielu frontachmówiła dyrektorka ZST w Tarnowie Podgórnym, Agata Herda Dlatego staramy się wyposażać pracownie zawodowe w naszej szkole i kształcić w atrakcyjnych, a zarazem potrzebnych zawodach, takich jak na przykład technik robotyk, technik informatyk, technik mechatronik w Technikum, czy też kucharz lub cukiernik w Branżowej Szkole I stopnia. Rozpoczęcie współpracy z Grupą Amica to radość dla naszej szkoły. Mamy nadzieję na inspirujące wspólne przedsięwzięcia.

Nowoczesna pracownia kuchenna tarnowskiej szkoły wzbogaciła się o piekarnik parowy, płytę, okap, zmywarkę, kuchenkę mikrofalową, czajnik i blendery. Przekazanie sprzętów AGD wpisuje się w działalność społeczną Grupy Amica, która w ten sposób wspiera szkoły, szpitale i inne organizacje w Wielkopolsce, gdzie – we Wronkach – mieści się jedna z fabryk producenta.

Zawsze cieszymy się, mogąc wesprzeć młodzież w nauce. Przekazywane przez nas sprzęty dzięki swojej funkcjonalności są przydatne w nauce zawodów, które młodzi ludzie w przyszłości będą z pasją wykonywać: w cukiernictwie czy gastronomii. Chcemy też, by szkoły były przyjaznym miejscem do nauki, dlatego wspieramy je nie tylko sprzętowo, ale też w innych formach. Dużym zainteresowaniem cieszył się zorganizowany przez nas ostatnio konkurs dla szkół, w którym można było wygrać remont stołówki i sprzęt AGD – powiedział Michał Rakowski, członek zarządu ds. finansowych i zasobów ludzkich Grupy Amica.

Sprzęt AGD został przekazany do pracowni i natychmiast poszedł w ruch! Dwaj znani kucharze: Mikołaj Rey i Paweł Ludek – na stałe współpracujący z Olandią – wraz z dwoma uczniami szkoły przygotowali wspaniałe dania i poczęstowali nimi koleżanki i kolegów z klasy oraz nauczycieli. Z użyciem piekarnika parowego można szybko przygotować na obiad delikatną i sprężystą polędwiczkę upieczoną sous-vide. A co do mięsa? Sezonowa kolorowa marchewka, zielone szparagi, piklowane rzodkiewki i „pęczotto”, czyli pęczak przygotowany jak risotto. Idealne połączenie smaków i ciekawa propozycja na nadchodzący weekend!

###

Grupa Amica to wiodący europejski producent sprzętu gospodarstwa domowego z ponad 70-letnim doświadczeniem. W ofercie posiada pełną gamę inteligentnych urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się użytecznymi rozwiązaniami, najnowszą technologią i nowoczesnym designem. W portfelu grupy znajdują się marki: Amica (Europa Środkowa i Zachodnia), Hansa (Europa Wschodnia), Gram (Skandynawia), CDA (Wielka Brytania) oraz Fagor (Hiszpania). Na całym świecie zatrudnia ponad 3 tysiące osób, dzięki którym dostarcza do klientów na blisko 70 rynkach na świecie ok. 5 milionów urządzeń rocznie.

Poleć komunikat prasowy

Ochrona danych osobowych

W ramach kontaktu z Infolinią przedstawimy Tobie informację dotyczącą przetwarzania Twoich danych osobowych. Jeżeli chcesz skrócić czas oczekiwania na rozmowę z naszym konsultantem, prosimy o zapoznanie się z odpowiednią ze względu na cel Twojej rozmowy informacją – zamieszczoną pod poniższymi linkami:
  • w przypadku zamiaru zgłoszenia naprawy w ramach udzielonej przez Amica gwarancji podstawowej lub wykupionej Gwarancji Plus, prosimy o zapoznanie się z informacją pod tym linkiem
  • w przypadku woli zlecenia naprawy pogwarancyjnej albo pozyskania informacji o ofercie handlowej Centrum Serwisowego, w tym dotyczących usługi montażu/przyłączenia sprzętu, przeglądu, wykupienia Gwarancji Plus, a także zamówienia usług i produktów z oferty Centrum Serwisowego, prosimy o zapoznanie się z informacją pod tym linkiem
Zamknij