Biuro prasowe Amica

Grupa Amica stawia na preinkubację

Grupa Amica wraz z Fundacją na rzecz Tworzenia Wartości Wspólnej przez Studentów realizuje projekt stworzony z myślą o studentach poznańskich uczelni. Umowę o wspólnej realizacji projektu podpisali 11 czerwca dyrektor ds. zasobów ludzkich Grupy Amica, Maja Rutkowska, a w imieniu Fundacji – wiceprezes zarządu Jonasz Wesołek. Preinkubacja ma na celu wsparcie młodych ludzi w zdobywaniu doświadczenia zawodowego i poszerzaniu zdolności pracy projektowej. Rekrutacja rozpocznie się jeszcze w tym roku akademickim.

– Współpracujemy z organizacjami studenckimi, kołami naukowymi i młodymi naukowcami, pomagając im realizować swoje projekty. Chcemy łączyć środowisko akademickie z firmami, które są zainteresowane wspieraniem przedsiębiorczych studentów. Przyszłość nauki to umiejętne połączenie studentów ze społecznie odpowiedzialnym biznesem – mówi o idei działalności Fundacji na rzecz Tworzenia Wartości Wspólnej przez Studentów jej współzałożyciel i prezes rady, dr Adam Weinert.

„Preinkubacja Studencka i wyzwania projektowe w Amica S.A.” to innowacyjny projekt stworzony wspólnie przez Fundację i Grupę Amica, który adresowany jest do studentów z Poznania. Stwarza nowe szanse dla młodych ludzi, którzy chcą uzyskać rzetelną i praktyczną wiedzę, zdobyć doświadczenie oraz poznać inne osoby zainteresowane tematami z zakresu przedsiębiorczości czy tworzenia innowacyjnych projektów. Celem nadrzędnym jest pomoc beneficjentom, będącym u progu kariery zawodowej, w wejściu na rynek pracy.

– W programie preinkubacji nie wymagamy od studentów pomysłów. To my nauczymy was, jak je tworzyć! – zwraca się do przyszłych uczestników dr Marcin Bielicki, członek Rady Biznesowej Fundacji – Następnie we współpracy z doświadczonymi mentorami biznesowymi z firmy Amica przejdziecie cały proces projektowy: od problemu, poprzez tworzenie i testowanie kolejnych prototypów, aż do MVP (​Minimum Viable Product). Razem z nami przez pół roku będziecie w bezpiecznym środowisku odpowiadać na wyzwania biznesowe, których celem będzie rozwiązanie rzeczywistego, istniejącego na rynku problemu.

Biorąc udział w projekcie, uczestnicy uzyskają wiedzę podczas wielu warsztatów i szkoleń przygotowanych przez profesjonalistów z różnych dziedzin. Poznają techniki i metody tworzenia projektów społeczno-biznesowych z zachowaniem idei tworzenia wartości wspólnej. Pod okiem ekspertów z Grupy Amica studenci będą mieli możliwość zbudowania i rozwinięcia od podstaw swojego własnego, nowatorskiego projektu.

Nasz program ma odpowiadać na potrzeby zarówno przyszłych pracodawców, jak i nowych osób na rynku pracy.Będziemy rekrutować do niego na wszystkich poznańskich uczelniach, gdyż chcemy stworzyć studentom nowe możliwości rozwoju. Naszą ideą jest jednak, by korzyści z preinkubacji były obustronne. Postawimy przed jej uczestnikami pytania, które są ważne dla naszej firmy, a na które dotychczas nie sprecyzowaliśmy sobie odpowiedzi. Jesteśmy przekonani, że świeże spojrzenie i młodzieńcza kreatywność okażą się tu wartością dodaną. Wierzymy, że taki sposób działania będzie atrakcyjny dla studentów, a nam pozwoli silniej zaistnieć w środowisku młodych, utalentowanych ludzi – mówi Olech Bestrzyński, zastępca dyrektora HR Grupy Amica.

Wszyscy studenci zakwalifikowani do programu będą mieli szanse zdobyć nagrody pieniężne, których łączna wartość to ponad 20 tys. zł. Grupa Amica zakłada też, że część uczestników programu skorzysta ze staży w jej spółkach. Dodatkową atrakcją dla wszystkich studentów biorących udział w programie będzie zwiedzanie fabryki firmy oraz Stadionu Poznań.

Najbliższa edycja preinkubacji odbędzie się w październiku 2021 r., a zapisy rozpoczną się niebawem. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: www.csv-student.pl oraz w mediach społecznościowych Fundacji: @CSVstudent.

###

Grupa Amica to wiodący europejski producent sprzętu gospodarstwa domowego z ponad 70-letnim doświadczeniem. W ofercie posiada pełną gamę inteligentnych urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się użytecznymi rozwiązaniami, najnowszą technologią i nowoczesnym designem. W portfelu grupy znajdują się marki: Amica (Europa Środkowa i Zachodnia), Hansa (Europa Wschodnia), Gram (Skandynawia), CDA (Wielka Brytania) oraz Fagor (Hiszpania). Na całym świecie zatrudnia ponad 3 tysiące osób, dzięki którym dostarcza do klientów na blisko 70 rynkach na świecie ok. 5 milionów urządzeń rocznie.

Poleć komunikat prasowy
png 2.8 MB
png 5.8 MB
png 5.7 MB

Ochrona danych osobowych

W ramach kontaktu z Infolinią przedstawimy Tobie informację dotyczącą przetwarzania Twoich danych osobowych. Jeżeli chcesz skrócić czas oczekiwania na rozmowę z naszym konsultantem, prosimy o zapoznanie się z odpowiednią ze względu na cel Twojej rozmowy informacją – zamieszczoną pod poniższymi linkami:
  • w przypadku zamiaru zgłoszenia naprawy w ramach udzielonej przez Amica gwarancji podstawowej lub wykupionej Gwarancji Plus, prosimy o zapoznanie się z informacją pod tym linkiem
  • w przypadku woli zlecenia naprawy pogwarancyjnej albo pozyskania informacji o ofercie handlowej Centrum Serwisowego, w tym dotyczących usługi montażu/przyłączenia sprzętu, przeglądu, wykupienia Gwarancji Plus, a także zamówienia usług i produktów z oferty Centrum Serwisowego, prosimy o zapoznanie się z informacją pod tym linkiem
Zamknij