Biuro prasowe Amica

Grupa Amica uhonorowana tytułem „Inwestor bez granic”

Największy polski producent AGD został nagrodzony prestiżowym wyróżnieniem „Inwestor bez granic” w kategorii „Polski inwestor za granicą”. Jury doceniło Grupę Amica za eksportową ekspansję i udane akwizycje budujące pozycję europejskiego lidera produkcji sprzętu AGD. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 20 września 2021 roku podczas gali towarzyszącej XIII Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu EEC w Katowicach.

 

Grupa Amica stała się symbolem sukcesu eksportowego całej polskiej branży AGD. Polski producent opiera swoją strategię na marce własnej oraz lokalnych markach europejskich, cieszących się wysoką rozpoznawalnością na rodzimych rynkach. Jury konkursu w swojej decyzji o przyznaniu nagrody wskazało na eksportową ekspansję Grupy i udane akwizycje budujące pozycję europejskiego lidera produkcji sprzętu AGD.

Ta nagroda jest przede wszystkim podziękowaniem dla naszych pracowników za ich zaangażowanie. Z sukcesami sprzedajemy produkty już na blisko 70 rynkach, stale je rozwijając i dopasowując do oczekiwań klientów. Co ważne, w produkcji wykorzystujemy doświadczenia gospodarki 4.0, ponieważ w ten sposób podnosimy naszą jakość – powiedział podczas uroczystości wręczenia nagród Robert Stobiński, członek zarządu Grupy Amica do spraw transformacji cyfrowej.

Grupa Amica znalazła się w gronie nagrodzonych przedsiębiorstw między innymi wraz z firmami: Amazon Polska, IKEA Polska, Toyota Motor Manufacturing Poland, a także InPost i Comarch.

W portfelu Grupy Amica znajdują się takie marki jak Amica, Hansa, Gram, CDA, Sideme oraz Fagor. Licencja na tę ostatnią została kupiona na rynku hiszpańskim w 2019 roku i obecnie jest silnie rozwijana także we Francji. Grupa Amica zawarła dla marki Fagor w 2021 roku umowy sponsorskie z topowymi klubami żeńskiej piłki nożnej: Atletico Madryt i Olympique Lyon, a także zaczęła indywidualną współpracę z jedną z najlepszych piłkarek na świecie, Norweżką Adą Hegerberg.

Organizatorem konkursu „Inwestor bez granic” jest Grupa PTWP. Kandydaci do nagrody nominowali byli przez przedstawicieli biznesu, instytucji samorządu gospodarczego oraz agencji i administracji rządowej. Kryteriami przyznania wyróżnienia są między innymi skala inwestycji oraz ich wpływ na potencjał i innowacyjność polskiej gospodarki. Pod uwagę brane jest także znaczenie inwestycji dla krajowego rynku i dla budowania marki Polski w świecie.

###

Grupa Amica to wiodący europejski producent sprzętu gospodarstwa domowego z ponad 70-letnim doświadczeniem. W ofercie posiada pełną gamę inteligentnych urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się użytecznymi rozwiązaniami, najnowszą technologią i nowoczesnym designem. W portfelu grupy znajdują się marki: Amica (Europa Środkowa i Zachodnia), Hansa (Europa Wschodnia), Gram (Skandynawia), CDA (Wielka Brytania) oraz Fagor (Hiszpania). Na całym świecie zatrudnia ponad 3 tysiące osób, dzięki którym dostarcza do klientów na blisko 70 rynkach na świecie ok. 5 milionów urządzeń rocznie.

Poleć komunikat prasowy

Ochrona danych osobowych

W ramach kontaktu z Infolinią przedstawimy Tobie informację dotyczącą przetwarzania Twoich danych osobowych. Jeżeli chcesz skrócić czas oczekiwania na rozmowę z naszym konsultantem, prosimy o zapoznanie się z odpowiednią ze względu na cel Twojej rozmowy informacją – zamieszczoną pod poniższymi linkami:
  • w przypadku zamiaru zgłoszenia naprawy w ramach udzielonej przez Amica gwarancji podstawowej lub wykupionej Gwarancji Plus, prosimy o zapoznanie się z informacją pod tym linkiem
  • w przypadku woli zlecenia naprawy pogwarancyjnej albo pozyskania informacji o ofercie handlowej Centrum Serwisowego, w tym dotyczących usługi montażu/przyłączenia sprzętu, przeglądu, wykupienia Gwarancji Plus, a także zamówienia usług i produktów z oferty Centrum Serwisowego, prosimy o zapoznanie się z informacją pod tym linkiem
Zamknij