Amica uczestniczy w jednym z najciekawszych projektów architektonicznych w Europie. Spółka wyposaży w najwyższej klasy energooszczędny sprzęt AGD, budowany pod Pszczyną Indywidualny Dom Typowy, projektu Roberta Koniecznego z pracowni KWK Promes.
W wyposażonej przez spółkę kuchni znajdą się - w myśl hasła: Liczy się oszczędność - produkty o wysokiej klasie efektywności energetycznej. Będą to m.in.: piekarnik z linii Platinum EBP 8752, oszczędna płyta indukcyjna PI 6508TF i lodówka do zabudowy ACZ 3702 PA.
Współpraca Amiki przy projekcie doskonale wpisuje się w filozofię marki, eksponując jej ekologiczny, przyjazny środowisku charakter. Daje to również niepowtarzalną szansę uczestnictwa spółki w promowaniu zarówno w Polsce jak i Europie nowoczesnej architektury drewnianej: przyjaznej, naturalnej i co ważne energooszczędnej.
- Kwestia wciąż wzrastających cen energii elektrycznej może mieć poważny wpływ na decyzje konsumentów. Dotyczy to także rynku nieruchomości. Ekologiczny i energooszczędny dom to dla nich dobre rozwiązanie. Roczne zapotrzebowanie na energię nie przekroczy w nim 40 kWh/m2, dla porównania w klasycznym budynku jednorodzinnym jest to ok. 120 kwh /m2. Jeśli dodać do tego nowoczesny sprzęt AGD, w który go wyposażymy okaże się, że Indywidualny Dom Typowy to oszczędny w użytkowaniu i zaspokajający wymagania w zakresie komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców projekt, dostępny za niewielkie jak na ten poziom technologii pieniądze - mówi Robert Drożyński, Manager ds. Komunikacji Marketingowej Amica Wronki S.A.
Rzeczywiście. Koszt domu oszacowano na 3 000 zł za m2, co przy 300 metrach powierzchni użytkowej daje kwotę 900 000 zł, czyli cenę, w której nabyć można 90-metrowe mieszkanie w dużym, polskim mieście. Warto więc tyle zapłacić za ekologiczną i co istotne nowatorską konstrukcję. Układ domu zależy bowiem od wyobraźni właściciela, który może go dowolnie kształtować i komponować wnętrze. Dzięki zastosowanej konstrukcji szkieletowej i modułowemu podziałowi przestrzeni, daje się ono dowolnie kształtować w odpowiedzi na potrzeby konkretnych użytkowników i to zarówno na etapie projektu, jak i podczas późniejszego użytkowania domu - żadna ze ścian wewnętrznych nie jest nośna. Wnętrza domu opartego na planie koła są ustawne, a przy tym efektownie otwierają się na światło płynące z okien. Parter stanowi obszerna część dzienna oraz zaplecze gospodarcze z pokojem gościnnym i łazienką i sauną z wyjściem do ogrodu. Piętro to strefa prywatna właścicieli - sypialnie, pokój kąpielowy
i garderoba. Na poddaszu uzyskano otwartą przestrzeń pracowni doświetlonej oknami połaciowymi, którą można kształtować w zależności od potrzeb i upodobań użytkowników.
Autorem projektu jest Robert Konieczny, będący zdobywcą międzynarodowej nagrody "Dom roku 2006", a także jedynym z Polski architektem obecnym na liście "101 world's most exciting architects", magazynu "Wallpaper". Dom będzie gotowy już jesienią tego roku.