Amica rozpoczyna sprzedaż chłodziarek do wina w Polsce. Doświadczenie spółek wchodzących w skład Grupy Amica, wyniesione zwłaszcza z Francji i Wielkiej Brytanii, gwarantuje, że klienci będą mieli dostęp do produktów najwyższej jakości. Domowe chłodziarki do przechowywania wina należą do kategorii urządzeń, które zaczynają cieszyć się coraz większym zainteresowaniem, a ich sprzedaż w najbliższych latach powinna stale rosnąć.
Portfolio produktów oferowanych przez nas w kraju zmienia się między innymi za sprawą europejskiej i światowej ekspansji firmy. Dzięki możliwości czerpania z doświadczeń na innych rynkach, możemy pewnie podchodzić do debiutu naszych winiarek w Polsce. Wiemy, jakie funkcje tych urządzeń będą cenne dla użytkowników, a oferowane przez nas modele są kontynuacją tego, co sprzedajemy z powodzeniem w Europie Zachodniej. Mając tak duże doświadczenie w projektowaniu i sprzedaży tego typu urządzeń, możemy ręczyć za ich wysoką jakość – mówi Piotr Skubel, wiceprezes Grupy Amica oraz prezes Amica Handel i Marketing.
Jak przechowywać wino w domu?
Winiarki dla użytkowników indywidualnych to produkt stosunkowo mało znany na polskim rynku. W ostatnich latach zyskuje jednak coraz większe grono odbiorców oraz osób, które rozważają jego zakup. Dlaczego zdecydowanie lepiej jest przechowywać wino w takim specjalnym urządzeniu? W zwykłej chłodziarce za sprawą kilku czynników, zwłaszcza częstego otwierania, dochodzi do wahań temperatury. Ponieważ w lodówce przechowujemy wiele artykułów, które muszą leżeć płasko na półce, butelki stawiamy zazwyczaj na drzwiach. Wówczas wino nie leżakuje, a korek nie jest w nim zanurzony, co przeszkadza dojrzewaniu. Dodatkowo negatywny wpływ na wino może mieć dostęp światła, zwłaszcza promieniowania UV. Kiedy wino w lodówce przechowywane jest dłużej, wręcz profanujemy jego smak, bo przenikają do niego – nawet jeśli nie było jeszcze otwierane – niepożądane zapachy. W winiarce natomiast przechowujemy tylko specjalnie dedykowane do niej butelki. Niezbędną dla szlachetnych trunków stałą wilgotność pomaga utrzymać pojemnik z wodą, dużo rzadsze otwieranie niż w przypadku lodówki oszczędza winu niepożądanego światła, a szyba anty-UV ogranicza niekorzystne promieniowanie. Słowem – wino z winiarki zachowuje optymalny bukiet zapachowy oraz smak, a butelki leżakują w optymalnych warunkach.
Suma wieloletnich doświadczeń
Amica wprowadza na polski rynek urządzenia, których funkcjonalność oraz zastosowane rozwiązania stanowią sumę bogatych doświadczeń firmy, które zdobywała na najbardziej wymagających winiarskich rynkach w Europie. Tylko w 2018 r. Grupa sprzedała blisko 65 tysięcy chłodziarek do wina, z czego większość we Francji i Wielkiej Brytanii, czyli tam, gdzie klienci nie akceptują kompromisów dotyczących jakości tego typu urządzeń i ufają sprawdzonym markom. Należąca do polskiego producenta AGD spółka Sideme sprzedaje winiarki we Francji, a także w Hiszpanii, Belgii i Holandii. W ofercie francuskiej spółki znajdują się także bardzo zaawansowane modele, polecane najbardziej wymagającym klientom. Jedna z czterech wiodących marek w rodzinie Amica, CDA, debiutowała z tymi urządzeniami już osiemnaście lat temu i jest wiodącą w tej kategorii produktowej na rynku brytyjskim. – W tym czasie nasze spółki wdrażały kolejne rozwiązania – takie jak będące dziś standardem drewniane półki czy przystosowanie winiarek do butelek o większej pojemności. Wprowadzały na rynki modele dwu- i trzystrefowe, jak również mogące bez utraty wydajności pracować w sąsiedztwie sprzętu grzejnego, co daje klientom zdecydowanie większe możliwości aranżacji zabudowy kuchennej. Te wszystkie rozwiązania wprowadzaliśmy stopniowo wraz z rozwojem rynku. Dzięki temu przez wiele lat zdobyliśmy doświadczenie, z którego korzystamy, planując rozwój tej ciekawej kategorii sprzętu w Polsce – mówi Tomasz Pietrzyk, PR manager Grupy Amica.
Amica, która jako grupa jest obecna na blisko 60 rynkach świata, rozpoczyna sprzedaż chłodziarek do wina na rynku macierzystym. Zakładając, że wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów coraz chętniej i bardziej świadomie kupujących dobre wina, rozwija kulturę spożywania tego alkoholu nad Wisłą. Wino to głębia smaku – ale osiąga się ją tylko w drodze odpowiedzialnej uprawy, profesjonalnej produkcji oraz mądrego przechowywania i chłodzenia. We wszystkim tym niezbędne jest doświadczenie i to właśnie zawarła w swoich eleganckich winiarkach do zabudowy, wprowadzając je na polski rynek, Amica.
Suma doświadczeń zbieranych na rynkach zagranicznych, została zamknięta w zbiorze rozwiązań, które noszą nazwę Amica VinoOptima System™. Dzięki nim nowe chłodziarki do wina gwarantują zawsze właściwe warunki przechowywania dla różnych rodzajów trunku. Elektroniczna regulacja temperatury pozwala na prawidłowe przechowywanie różnych gatunków win. Przyciemniana szyba anty-UV i oświetlenie LED gwarantują, że wino nie zostanie poddane niekorzystnemu działaniu światła i ciepła oraz zachowa pełnię smaku. Urządzenie wyposażono także w rozwiązania, które pozwolą utrzymać równomierną, optymalną wilgotność w jego wnętrzu.
Dzięki tym wszystkim rozwiązaniom użytkownicy winiarek będą mieli pewność, że wina przechowywane przez nich w domu zachowały wszystkie walory smakowe i są gotowe do zaserwowania najbardziej wymagającym gościom. Elegancki i nowoczesny design oraz zróżnicowane rozmiary i pojemność urządzeń zapewniają dużą elastyczność w projektowaniu zabudowy kuchennej i doborze idealnych urządzeń.
Więcej przydatnych informacji na temat prawidłowego przechowywania wina można znaleźć na stronie: https://www.amica.pl/winiarki
Grupa Amica to największy producent sprzętu gospodarstwa domowego z centralą w Polsce. W ofercie posiada pełną gamę inteligentnych urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się najnowszą technologią i nowoczesnym designem. Poprzez marki Amica, Gram, Hansa i CDA Grupa generuje ponad 70 procent przychodów na blisko 60 rynkach zagranicznych. W swojej fabryce we Wronkach Amica produkuje kuchnie gazowe i elektryczne, a także płyty grzejne. W Polsce zatrudnia ponad 2,5 tys. ludzi zapewniając pracownikom szereg benefitów – m.in. przedszkole
i żłobek oraz dostęp do własnego ośrodka wypoczynkowego. W całej Grupie Amica zatrudnia ponad 3 tysiące osób.