Startuje program preinkubacji studenckiej, który ma na celu wsparcie młodych ludzi w zdobywaniu doświadczenia zawodowego i poszerzaniu zdolności pracy projektowej. Podczas rekrutacji trwającej blisko dwa miesiące wyłoniono 40 studentów z poznańskich uczelni, którzy teraz rozpoczną szkolenia i warsztaty, przygotowujące ich do realizacji własnego projektu. Program jest realizowany we współpracy z Fundacją na rzecz Tworzenia Wartości Wspólnej przez Studentów.
W czwartek, 28 października 2021 r., odbyła się inauguracja programu „Preinkubacja Studencka i wyzwania projektowe w Amica S.A.”. Zakwalifikowani uczestnicy przez kolejne miesiące będą rozwijać swoje umiejętności pod okiem ekspertów z Fundacji i Grupy Amica. Studenci wezmą udział w warsztatach i szkoleniach, a także zrealizują własne pomysły, które zaowocują praktycznymi wdrożeniami w firmie. Dzięki zaplanowanym aktywnościom zdobędą cenne doświadczenia i umiejętności na drodze zawodowej.
– Misją Fundacji od początku jej istnienia jest pomaganie studentom. To właśnie blisko nich leży tętniące serce naszej organizacji. Tematyka preinkubacji dla wielu jest zagadką. Niektórzy studenci wiedzą, czym są inkubatory, ale tak naprawdę niewielu zdaje sobie sprawę z ważnego procesu, który jest niezbędny o krok wcześniej. Jest nim przygotowanie do implementacji konkretnego pomysłu biznesowego, czy rozwiązania problemu. Temu ma służyć Program, abyśmy przekazali studentom praktyczną wiedzę, a przede wszystkim doświadczenie praktyczne w zakresie tego, jak przejść drogę od pomysłu do wdrożenia, aby w pracy zawodowej, będąc w obliczu takiej sytuacji, czuli się do niej przygotowani – mówi dr Adam Weinert, prezes Rady Fundacji na rzecz Tworzenia Wartości Wspólnej przez Studentów.
Celem projektu jest pomoc studentom będącym u progu kariery zawodowej w wejściu na rynek pracy oraz wprowadzenie ich w przestrzeń biznesu. Program umożliwi im uzyskanie rzetelnej i praktycznej wiedzy, zdobycie doświadczenia oraz poznanie innych osób zainteresowanych tematami z zakresu przedsiębiorczości, zarządzania czy tworzenia innowacyjnych projektów.
Podczas inauguracyjnego spotkania eksperci z Grupy Amica przedstawili pierwsze wyzwania, do których zaproszą uczestników programu. To projekty m.in. z dziedziny IT, marketingu, sprzedaży czy logistyki i budowania relacji. Przedstawiciele firmy liczą, że ta współpraca zaowocuje ciekawymi wdrożeniami.
– U podstaw naszych wartości leżą współpraca i dzielenie się wiedzą. Cieszymy się, że tyle młodych osób postanowiło przystąpić do programu i czerpać praktyczną wiedzę, którą będą mogli wykorzystać w swoim zawodowym życiu. Zależy nam na tym, żeby stworzyć studentom nowe możliwości rozwoju i przestrzeń do ciekawej współpracy. Dla nas to także ekscytujące doświadczenie, bo młodzi ludzie mają głowy pełne pomysłów i często potrafią zaskakiwać swoich starszych i bardziej doświadczonych kolegów i koleżanki. Wierzymy, że wniosą do naszej firmy świeże spojrzenie i nową perspektywę. Wyzwań postawionych przed uczestnikami jest wiele i nie możemy się już doczekać pierwszych efektów tej współpracy – wyjaśnia Maja Rutkowska, dyrektor HR w Grupie Amica.
Program potrwa sześć miesięcy. Każdy zespół ma szansę zdobyć nagrody pieniężne, których łączna suma wynosi 20 tys. zł. Uczestnicy staną dodatkowo przed możliwością odbycia staży w spółkach Grupy Amica. W programie przewidziano również zwiedzanie fabryki firmy oraz Stadionu Poznań. Więcej informacji na stronie: www.csv-student.pl/amica-program-preinkubacji/.
Grupa Amica to wiodący europejski producent sprzętu gospodarstwa domowego z ponad 70-letnim doświadczeniem. W ofercie posiada pełną gamę inteligentnych urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się użytecznymi rozwiązaniami, najnowszą technologią i nowoczesnym designem. W portfelu grupy znajdują się marki: Amica (Europa Środkowa i Zachodnia), Hansa (Europa Wschodnia), Gram (Skandynawia), CDA (Wielka Brytania) oraz Fagor (Hiszpania). Na całym świecie zatrudnia ponad 3 tysiące osób, dzięki którym dostarcza do klientów na blisko 70 rynkach na świecie ok. 5 milionów urządzeń rocznie.